Με γκολ στις καθυστερήσεις "καθάρισαν" τον ΠΑΟΚ οι νέοι της Βέροιας

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

veria k20

Τη νίκη με 1-2 πήρε η Βέροια στην Θεσσαλονίκη κόντρα στον ΠΑΟΚ για το πρωτάθλημα Κ20. Το νικηφόρο γκολ της. Βέροιας σημειώθηκε στις καθυστερήσεις. Η Βέροια άνοιξε το σκορ στο 5' με τον Μελικιώτη, ο ΠΑΟΚ ισοφάρισε στο 85' με τον Κουλούρη και η Βέροια με τέρμα στις καθυστερήσεις πήρε τη νίκη πάλι με γκολ του Μελικιώτη. Οι γηοεδούχοι έπαιζαν από το 10' με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Πιαστόπουλου και στο 21' έχασαν πέναλτι με τον Κουλούρη.

ΠΑΟΚ: Σοϊλεμέζογλου, Τσελεπίδης, Βασαΐτης (46' Τοπαλίδης), Κάκος, Πολύζος, Κιόσε, Πιαστόπουλος, Τσολακίδης (56' Κούστα), Σαββίδης, Κουλούρης, Παπαδόπουλος (75' Πατράλης).

ΒΕΡΟΙΑ: Βασιλειάδης, Κατσούλης, Ουνγιαλίδης, Ρογγότης (30' Αναστάσης, 72' Πέτκος), Τάνης, Γιαννόπουλος, Νικολαΐδης, Παπαγεωργίου, Στασινόπουλος (64' Ράδης), Λαζόπουλος, Μελικιώτης.