Φίλιππος: Κέρδισε μετά από δυο παρατάσεις στο Λαύριο

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ - ΜΠΑΣΚΕΤ

filippos verias 2013 2014

Δυο παρατάσεις χρειάστηκε στο Λαύριο για να πάρει τη νίκη ο Φίλιππος. Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι και κρίθηκε στις λεπτομέρειες. Ο κανονικός αγώνας έληξε 74-74 (86-86 η πρώτη παράταση) αλλά στην δεύτερη παράταση ο Φίλιππος κέρδισε με 105-106.

Στο πρώτο μέρος ο Φίλιππος ήταν καλύτερος και είχε τον έλεγχο της αναμέτρησης. Στο δεύτερο μέρος όμως το Λαύριο ισορρόπησε και πήρε το πάνω χέρι στο 3ο δεκάλεπτο. Στο τέταρτο δεκάλεπτο ο Φίλιππος έφερε το ματς στα ίσα και οι δυο ομάδες πήγαν χέρι-χέρι μέχρι το φινάλε αλλά και στην πρώτη παράταση. Στην δεύτερη παράταση ο Φίλιππος ήταν καλύτερος, πήρε τον έλεγχο και έφτασε στη νίκη.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 17-21, 33-39, 59-53, 74-74, 86-86, 105-106

Διαιτητές: Παντελίδης-Κωνσταντινόπουλος-Κοντίλης

ΛΑΥΡΙΟ (Σερέλης): Κακιούζης 22, Μουμπάρακ 9 (3), Τσίρος 2, Μανούσος 24 (1), Σακελλαρίου 8 (2), Γιαννακόπουλος 31 (5), Περράκης 3, Βανδώρος, Ψωμαδέρης 6 (1), Χατζόπουλος.

ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ (Γκίμας): Βασιλείου, Τόμιτς 9 (1), Ακεψιμαΐδης 16 (2), Κούρτης 17 (1), Σιζόπουλος 20 (2), Κιτσούλης 25 (1), Κασαμπαλής, Μαυρόγιαννης 4, Μπρόζος 15, Βαρυτιμιάδης.